Warsztaty: "Jestem DAREM"

Hmmm…. czy potrafimy tak o sobie myśleć? Często tak jesteśmy ukształtowani, że dostrzegamy, skupiamy się i za wszelką cenę chcemy poprafić to co w nas jest złe, co szfankuje, nie domaga. Czasem nawet nie chcemy sie zastanawiać, wolimy gonić, by nie mieć chwili na refleksję, czy ja tego chcę, potrzebuję? Czasem wygodniej siedzieć na ławce na peronie i patrzeć, jak kolejne pociągi podjeżdżają i odjeżdzają…. a my sie nie ruszamy… bo dokąd mielibyśmy jechać? Po co? A czy warto?

Te warsztaty to taka piękna podróż w głąb siebie. Prezent, jaki możemy sobie podarować.  Możliwość  odkrywania, tego kim jesteśmy, co jest dla nas ważne i w jakim kierunku chcemy iść dalej. Przyjrzymy się mentalnym blokadom i temu, co nie pozwala ruszyć z miejsca. Będziemy blisko samych siebie, równowcześnie też towarzysząc innym w ich drodze. Damy sobie czas na poszukanie odpowiedzi na pytania, które nosimy w sercu. Zobaczymy jakie elementy treningu mentalego możemy wdrożyć do swojego życia od razu po warsztacie.

Kwestie, które między innymi poruszymy: – na ile jesteśmy pewni siebie i czy wiemy jak wzmocnić i budować siebie;- jak rereagujemy na trudne sytuacje, czy wyciągamy z nich lekcje, czym dla nas są;- ile jest w nas marzeń, jak je realizujemy, czy mamy na to czas, przestrzeń;- przyjrzymy się naszym nawykom, na ile są dla nas dobre, – czy umiemy odpoczywać, czy potrafimy zadbać o swoją energię;- czym i jak potrafimy emanować.

W ramach treningu mentalnego, będziemy się poruszać w obszarach:

  • pewność siebie
  • prawo do porażki
  • koncentracja
  • nawyk zwyciężania
  • balans (wewnętrzny spokój)
W ramach powyższych zagadnień, zaproponuję odpowiednio dobrane ćwiczenia. Tak, aby poprzez doświadczanie, móc się uczyć i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.
Abyśmy nie tylko powtarzali, ile to zależy od naszej głowy, ile w niej mamy ograniczeń, ale też żebyśmy potrafili te ogranieczenia, myśli, przekonania zdiagnozować i zamienić na takie, które będą naszym wsparciem. Ważne jest też to, że poznane narzędzie będą od razu do wdrożenia i praktykowania.  

Będą też pytania 🙂 zaproszenia do przystanku STOP, do refleksji, do ciszy…

Czasem będziemy pracować z użyciem kart, kości, kredek, sznurka.  Tak, by jak najskuteczniej zobaczyć nasze pancerze, obwarowania. Metafora porusza bardziej, głębiej.

Jestem darem – SZUKAM.


Chyba nie ma dnia, żebyśmy kogoś lub czegoś nie szukali. Czasem potrzebujemy kogoś, kto zrobi nam remont w mieszkaniu, czasem szukamy miejsca, gdzie możemy pojechać na weekend czy wakacje. Pytamy się, radzimy innych, kiedy indziej sami podpowiadamy. Czasem szukamy, tak prozaicznych rzeczy, jak dopiero co odłożone klucze czy telefon…

A gdyby zastanowić się nad tym:
✓ co to znaczy szukać?
✓ gdzie i czego szukamy?
✓ czy wogóle warto szukać, może lepiej poczekać, na to co życie przyniesie?
✓ czego potrzebujemy, by znaleźć?
✓ skąd będziemy wiedzieć, że to jest właśnie to czego szukaliśmy???

Spróbujemy pochylić się nad tym co jest dla nas ważne, czy w poszukiwaniach różności, szukamy też samych siebie.

  Jestem darem – MARZĘ


Marzenia przeplatają się przez całe nasze życie. Czasami się nad nimi bardziej zastanawiamy, robimy listę, snujemy plany… A czasem marzymy o tym samym co koleżanka, partner… Bo może, to i u nas się sprawdzi… Czasem czekamy na czarodziejski pierścień Arabelli, mamy nadzieję, że ktoś za nas, coś zrobi, albo może samo, w cudowny sposób się zadzieje….

A gdyby zastanowić się nad tym:
✓ co to znaczy marzyć?
✓ o czym najczęściej marzymy?
✓ co robimy, aby spełnić swoje marzenia?
✓ czy wyruszając w drogę, wiemy dokąd chcemy dojść?
✓ czy mamy jasny plan?

Spróbujemy pochylić się nad tym, czy dajemy sobie prawo do tego by marzyć i co z tego wynika. Czy to na pewno są nasze marzenia oraz co robimy, jakie podejmujemy kroki, aby je zrealizować. z

Jestem darem – ŻYJĘ.

Każdy z nas jest na jakimś etapie swojego życia. Jedni łapią i „cisną”, inni czekają na lepszy, spokojniejszy czas… A życie płynie, wyzwania, radości sprzed jakiegoś czasu, aktualnie są być może lekcją, wspomnieniem… Teraz stoimy już w obliczu innych sytuacji, osób, wydarzeń….

A gdyby zastanowić się nad tym:
✓ co to znaczy żyć?
✓ jak żyjemy, jak chcielibyśmy żyć?
✓ co wypełnia nasze życie?
✓ czym się martwimy? A czym cieszymy?
✓ gdzie my w tym naszym życiu jesteśmy???

Spróbujemy pochylić się nad tym jak wygląda nasze życie, ile w nim jest radości, smutku i na ile żyjemy swoim życiem.

Jestem darem – ODDYCHAM.

Oddech, oddychanie oczywista oczywistość. Był i jest z nami, od zawsze.
Czasem potrzebujemy większej koncentracji, uważności, uspokojenia, zatrzymania w biegu, by … By właśnie złapać oddech, to jak to właściwie jest???

A gdyby zastanowić się nad tym:
✓ co to znaczy oddychać?
✓ jak oddychamy?
✓ kiedy odkrywamy wartość oddechu?
✓ na co w naszym życiu wpływa oddech?
✓ czy oddech nas wstrzymuje, czy pcha do przodu?
✓ gdybyśmy chcieli innym słowem powiedzieć ODDYCHAM, to co by to było???

Serdecznie zapraszam na kolejny z cyklu warsztatów: Jestem darem – ODDYCHAM. Spróbujemy pochylić się nad tym, czym jest i co znaczy dla nas ODDYCHAM. A także czy i jak jest dla nas ważny oraz czy wpływa na jakość naszego życia.

  Jestem darem – ROZKWITAM.

Już jakiś czas pracujemy razem… To taki warsztat podsumowujący naszą pracę:✓ czy widzisz w sobie zmianę? ✓ a w swoim otoczeniu? ✓ z czego jesteś dumny? ✓ jaki masz plan na dalsze dni?Spróbujemy pochylić się nad tym, czym jest i co znaczy dla nas ROZKWITAM. Docenimy sami siebie.